Międzynarodowe i klubowe wystawy psów rasowych w Kielcach – blisko 3000 psiaków!

  • 2023-02-28
  • admin
  • Możliwość komentowania Międzynarodowe i klubowe wystawy psów rasowych w Kielcach – blisko 3000 psiaków! została wyłączona
  • Bez kategorii

Kielce, stolica małopolskich Kresów, gościła w dniach 16-17 czerwca międzynarodową i klubową wystawę psów rasowych pod nazwą „Four Paws Show”. Na wystawie pojawiło się prawie 3000 czworonogów reprezentujących ponad sto różnych ras. Te bezcenne chwile dla wszystkich miłośników kynologii i miłośników psów były okazją do spotkań polskich hodowców i sędziów oraz do rozmowy na temat aktualnych trendów w hodowli psów.

Nagrody zgarniały milutkie zwierzaki z całej Polski, ale także z Czech, Słowacji, Austrii i Łotwy. Gościmi specjalnymi wystaw byli czescy sędziowie ze skrupulatną oceną uczestników. Większość psów prezentowało się imponująco przed szeregiem komisji oraz aktywnym (prawie) tysięcznym publicznym widowni.

Jednym z punktów programu Two Paws Show była „Parada Hodowców”, gdzie mocno utytułowane psy i ich fani mogli prezentować się publicznie. Następnie odbyła się „Parada Miotu”, podczas której mioty piesków w różnych rasach mozolnie walczyły o bardzo pożądane tytuły Best In Show. Wystawa była okazją do podsumowania dotychczasowej pracy psich hodowców Kielce oraz okazją do integracji ponad narodowymi granicami!

Kielce, słoneczna stolica dawnej Małopolski, jesienią tego roku gości dwa niezwykłe wydarzenia. 14-15 września odbędą się bowiem tam Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych oraz Klubowa Wystawa Psów. Na obu wydarzeniach zostanie zaprezentowanych aż 3000 psich przyjaciół!

Tegoroczna Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych to oficjalna impreza akredytowana przez Federation Cynologique Internationale (FCI) i sędziowana według międzynarodowych kryteriów. Każda rasa na wystawie będzie reprezentowana przez najlepszych nasienników, którzy chcą udowodnić swoje walory genetyczne. To wspaniała okazja dla każdego, by podziwiać psie piękno i pokazać jak wielka jest różnorodność ras.

Klubowa Wystawa Psów to impreza stworzona specjalnie dla psich entuzjastów, którzy chcą bardziej szczegółowo poznać i zrozumieć psychomotorykę, anatomię czy zwyczaje swoich pupili. Przygotuj się na min-wykłady rasowe i liczne inne atrakcje!

W dniach 19-21 czerwca Kielce były świadkiem jednego z najważniejszych wydarzeń dla miłośników psów rasowych. W zrekonstruowanej na Pieleszyach arenie Arena Kielce odbyły się jak co roku wystawy Klubu Rasy i Międzynarodowych Wystaw Psów Rasowych. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, dzięki którym nikt z kochających zwierzęta nie mógł poczuć się zawiedziony.

Do Kielc dotarło blisko 3000 czworonożnych uczestników – były to przede wszystkim psy rasowe. Sierściuchy w trzech dniach wydarzenia mogły pokazać się szerokiej publiczności i uczestniczyć w prestiżowych ringach, a towarzyszącym im opiekunom oferowano liczne nagrody oraz gratulacje. Goście festiwalu mogli obejrzeć rockowe sfory owczarków, yorki o bujnym umaszczeniu i pudelki o gładkiej sierści.

Organizatorzy przygotowali także dodatkowe atrakcje, które z pewnością umilały organizowaną imprezę. Warsztat dotyczący profesjonalnego ćwiczenia psów oraz wykłady dotyczące żywienia pupili okazało się bardziej interesujące niż poprzednich edycji festiwalu i było doskonałym uzupełnieniem całego weekendu poświęconego pupiliom. Przy okazji, goście miasta mogli podziwiać doskonałe eksponaty pochodzące z różnych części świata, prezentujące psy rasowe ze wszystkich miast i miasteczek Polski.

Międzynarodowe i klubowe wystawy psów rasowych w Kielcach to co roku wydarzenie o ogromnym zasięgu i potencjałe, idealne do spotkań psiarzy. Dla kazoogo, kto chciałby sprawdzić jak pies – nasz najlepszy przyjaciel – prezentuje się naprawdę na ringu to jest szansa, ab dorobić nowe znajomości , obejrzeć niesamowite stworzenia i docenić jak bardzo popularne staje się społeczeństwo miłośników psów!